בדרך לתחבורה ציבורית נטולת דלק מאובנים

בין בתי הדירות והחנויות באוסטרסונד, שבדיה, האוטובוסים הצהובים של סקניה מסתובבים בשקט ברחובות. במבט ראשון, צבע האוטובוס הוא זה שבולט לעין, אבל אחרי שהאוטובוס עובר מבינים שהאוויר הנקי והיעדר רעשי המנוע הם דווקא אלו שמושכים את תשומת הלב. למה? כי הם חשמליים.

לאחרונה העבירה סקניה שבעה מתוך עשרה אוטובוסים עירוניים חשמליים לחברת הובלות הנוסעים Vy Buss. שלושת האוטובוסים הנותרים יימסרו בשנת 2022 כחלק מההשקעה העתידית של אוסטרסונד למעבר לתחבורה נטולת דלק מאובנים לחלוטין.

האוטובוסים מהדור החדש של סקניה- Citywide LF התחילו לפעול בספטמבר 2021, ונוספו לצי האוטובוסים החשמליים של סקניה שכבר מסתובבים ברחובות. קווי אוטובוס עירוניים אחרים מופעלים כעת באמצעות דלקים מתחדשים.

"שיתוף הפעולה עם סקניה עובד בצורה טובה מאוד. התנועה מתנהלת בצורה חלקה, בלי חשיבות לכך שהטמפרטורה מעל או מתחת ל-30 מעלות. כיום כ-25 אחוזים מהאוטובוסים בעיר חשמליים וכעת אנו מוסיפים עוד לצי", אומר ג'נס רמפלינג, מנהל עסקים ב- Vy Buss, שמנהל מבחן שדה באוסטרסונד בשיתוף פעולה עם סקניה מאז 2017.

 

תחבורה נטולת דלק מאובנים 

אוסטרסונד ממוקמת במחוז ימטלנד על יד סטורכן, האגם החמישי בגודלו בשבדיה. העיר נפרסת לאורך המדרונות המזרחיים, ויוצרת סמטאות לעבר האגם. הטבע נוכח תמיד והניגוד בין העיר להרים הסמוכים הופך את העיר לייחודית. תושבי אוסטרסונד מוכנים להשקיע למען עתיד נטול מאובנים.

האוטובוסים החשמליים הם חלק חשוב בשינוי כל תחום התחבורה באוסטרסונד. המעבר להובלה מלאה ללא דלק מאובנים מונע על ידי שותפות בין העירייה, חברות, ארגונים ורשויות אזוריות ולאומיות. פרויקט האוטובוסים החשמליים החל בשנת 2017, ובחודש דצמבר של אותה השנה נוצר לוח הזמנים הראשון לתנועת אוטובוסים חשמליים. במרץ 2018 נמסרו האוטובוסים החשמליים הראשונים של סקניה והחלו לפעול.

"התחלנו בשלב מוקדם ביצירת תשתית טעינה למכוניות חשמליות ועכשיו אנו ממשיכים לאוטובוסים חשמליים ומקימים פנטוגרפים ותחנות טעינה", אומר מגנוס אנדרסון, יו"ר ועדת איכות הסביבה והחברה, האחראי על התחבורה הציבורית באוסטרסונד. "יש לנו אסטרטגיית אקלים עם 74 יעדים שונים ואנו רואים בכך פרט חיוני במטרה להפסיק את השימוש בדלק מאובנים ולהיות יעילים באנרגיה עד שנת 2030".

כניסה לחצר הטכנית

דילוג לתוכן