ברזל נקי ממאובנים – צעד ענק של סקניה בדרך לעתידד ללא פליטות פחמן

סקניה נכנסה לשותפות עם חברת H2 Green Steel (H2GS) להקמת מפעל ברזל חדש בעיר בודן בצפון שבדיה, במטרה להפחית את פליטות הפחמן בתהליך הייצור של ברזל ב- 95%. הדבר יתאפשר הודות לשיטות ייצור חדשות ולשימוש במימן אשר נוצר באמצעות חשמל מתחנת כוח הידראולית ואנרגיית רוח.

אנדרה ווליאמסון, ראש תחום רכש בסקניה, האחראי למשא המתן עם חברת החברה החדשה שהוקמה H2GS Green Steel, נשמע נרגש. הוא מאמין שההשקעה תחזק גם מעמדה של שבדיה בכללותה, וגם של התעשייה השבדית, כמובילה בתחום הוצאת הפחמן.

"כמובן שהדבר מחזק את מעמדה של סקניה כמובילה במעבר לתחבורה בת קיימא. מאחר וכל משאית סקניה מכילה 5 טון של ברזל, אנו יכולים להשתמש בברזל המיוצר בטכנולוגיית H2GS כדי לעשות צעד עצום קדימה במסע שלנו אל עבר מוצרים שהם נטולי-פליטות לאורך כל שרשרת האספקה. זהו צעד משמעותי, שלא יתרום רק ליכולת של סקניה לתרום לעמידה ביעדי הסכם פריז, אלא אף מגביה את הרף להמשך", אמר וויליאמסון.

H2G2 נבנה על הניסיון והלקחים שנלמדו מהקמת יצרנית הסוללות Nothvolt. המודל העסקי מבוסס על שותפות הדוקה עם לקוחות אסטרטגיים, כולל שיתוף פעולה הדוק עם פיתוח מוצרים, תהליכים טכנולוגיים, אסטרטגיות מחזור ולוגיסטיקה.

"אחד מהגורמים החשובלים להצלחה של H2 Green Steel הוא לחבר שחקנים בתעשייה הכבדה כבר מההתחלה, איתם ניתן להיכנס לפיתוח מוצר משותף בשלב מוקדם. כעת אנו מקבלים זאת מסקניה – חברה עם שאיפה ברורה לשימור קיימות בכל תחומי הפעילות שלה", אמר קרל אריק לגרקרנץ, יו"ר H2GS ו- Nothvolt.

H2GS מתכננת להתחיל בייצור במפעל החדש בשנת 2024. על פי אנרדה וויליאמסון, הייצור בבודן יהיה אחראי לכ- 90% מסוגי הברזל שסקניה זקוקה להם.

כניסה לחצר הטכנית

דילוג לתוכן