המיזם המשותף ברשת הטעינה האירופית למשאיות חשמליות הופך למציאות

יצרניות הרכבים המסחריים TRATON GROUP, סקניה, MAN ,Daimler Truck ו-Volvo Group חתמו בעבר על הסכם להתקנת ותפעול רשת טעינה ציבורית עבור משאיות כבדות ואוטובוסים בינעירוניים בעלי סוללות חשמליות באירופה. עכשיו, הסכם זה מתגשם.

קבוצת TRATON, חברת Daimler Truck וחברת וולוו הקימו מיזם משותף לתשתיות טעינה באירופה. מיזם זה צפוי להוות תמיכה חשובה ב-European Green Deal – תהליך עדכון תקנות האקלים הקיימות באירופה, אשר מטרתו היא להגיע לאפס פליטות חממה עד לשנת 2050. 

קריאה לפעולה

במסגרת המיזם המשותף מתוכנן להתקין ולהפעיל לפחות כ-1,700 נקודות טעינה של אנרגיה ירוקה אשר ימוקמו בכבישים מהירים ומרכזים לוגיסטיים ברחבי אירופה. ההשקעה במיזם, בסך של 500 מיליון אירו, היא כנראה ההשקעה הגדולה ביותר בתשתית טעינה בתעשיית המשאיות הכבדות באירופה עד כה. השקעה זו מהווה קריאה לפעולה לגופים אחרים בתעשייה ובהם גם ממשלות וקובעי מדיניות, לעבוד יחד למען הרחבה מהירה של רשת הטעינה הדרושה והשקעה באנרגיה מתחדשת. כסימן מובהק לכל בעלי העניין, רשת הטעינה שיזמו שלושת הצדדים תהיה פתוחה ונגישה לכל הרכבים המסחריים הכבדים באירופה, ללא קשר למותג הרכב.

"מציאת הפתרונות הטובים ביותר לבעיית האקלים היא העדיפות הדחופה ביותר שלנו כתעשייה וכקבוצת TRATON. כשאנו מדברים עם לקוחות על משאיות חשמליות, הם תמיד שואלים: "איפה אפשר לטעון?" על מנת לספק מענה מהיר ככל האפשר לשאלה זו, אנו מתחילים בשיתוף פעולה שמטרתו להניע את רשת הטעינה האירופית", אומר כריסטיאן לוין, מנכ"ל ונשיא סקניה ו-TRATON GROUP.

צוות המיזם המשותף יפעל במהירות כדי להגדיל את הפעילות ואת פריסת הרשת כדי לספק טעינה ציבורית אמינה ונוחה עבור כלי הרכב הכבדים. מכיוון שהביקוש למשאיות ורכבי סוללה חשמליים נוספים צפוי לגדול במהירות בשנים הקרובות, צוות המיזם יעבוד במרץ, בשיתוף פעולה בין תעשיות שונות על מנת למצוא ולתכנן פתרונות טעינה התואמים את הצרכים של חברות התחבורה והנהגים.

שותפים ומתחרים

קבוצת TRATON, סקניה, MAN, Daimler Truck וקבוצת וולוו יהיו בעלי חלקים שווים במיזם המשותף אך ימשיכו להתחרות אחת בשניה בכל שאר התחומים.

כניסה לחצר הטכנית

דילוג לתוכן