סקניה: החסכונית ביותר בדלק במבחן השוואה אירופאי

סקניה  R420 עם מערכת הנעה מבוססת Super שהוצגה בשנת 2021, השיגה הכרעה ברורה בבדיקת צריכת הדלק שנערכה במסגרת מבחן השוואה גרמני ידוע למשאיות ארוכות טווח, The European Truck Challenge. ההפרש בין משאית סקניה המנצחת, למשאית הבאה אחריה מבחינת צריכת סולר ממוצעת במבחן היה 4.9%, מרווח משמעותי מאוד בכל הנוגע למבחני השוואה ברמה זו.

•  Scania Suprt חסכונית בדלק ב-4.9% מהסגנית הראשונה

• מערכת ההינע מבוססת Super ובקרת השיוט שעודכנה לאחרונה עם מערכת חיזוי אקטיבית היוותה גורם מכריע בניצחון

"זוהי הוכחה נוספת למעמדה המוביל בתעשייה של סקניה כמותג החסכוני ביותר בדלק", אומר ג'וליאן מודרו, ראש פתרונות תעשייה, סקניה משאיות. "בדיקות מסוג זה של עיתונאים עצמאיים מאשרות את מה שחווים אלפי לקוחות בפעילות היומיומית שלהם: למשאיות הסופר שלנו יש יתרון ברור בצריכת הדלק על פני המתחרים ומביאות להפחתת CO2 משמעותית."

השנה, מבחן ההשוואה התמקד במשאיות לטווח ארוך עד 450 כ"ס ומומנט בטווח של 2,200 עד 2,400 ננומטר. כל היצרניות הגדולות באירופה הוזמנו להשתתף במבחן הגרמני, שהתקיים בכבישים דרומית להנובר בסוף מאי. בסופו של דבר שלושה מותגים הציבו את המשאיות שלהם על קו הזינוק: סקניה,, DAF ומרצדס. סקניה בחרה להציב את משאית 420 R לטווח ארוך עם תא שינה. למרות היותה בעלת כוח הסוס הנמוך יותר, הסקניה הציגה את המומנט הגבוה ביותר עם 2,300 ננומטר. משקל הרכבת הממוצע של שילובי המשאית והנגרר במבחן היה 33.6 טון.

"התחרות מתנהלת בכבישים ציבוריים וכוללת שילובים של כבישים מסוגים שונים", הסביר מודרו. "הבדיקה שלהם מחקה את מה שלקוחות המשאיות מתמודדים עם על בסיס יומיומי; ההבדל היחיד הוא שהפרעות כמו פקקים אינן נכללות בתוצאות הסופיות. המשמעות  חיסכון כזה בדלק עבור המובילים שנאבקים בעלויות דלק צומחות ובשיעורי הריבית הגבוהים: עבור משאית ארוכת טווח שנוסעת 150,000 ק"מ בשנה, החיסכון בעלויות הדלק בהשוואה למשאית השנייה הטובה ביותר היא כ- 3,000 אירו."

הפרס למשאית החסכונית ביותר בדלק הוענק לסקניה על ידי Truck and Trailer Welt בטקס הענקת פרס שנערך במקביל ליריד NUFAM הגדול בקרלסרוהה, גרמניה. יצרן המשאיות ההולנדי DAF קיבל את פרס "בחירת הנהגים" עבור משאית ה-XF 450 שלהם.

כניסה לחצר הטכנית

דילוג לתוכן