סקניה זוכה בפעם ה- 9 בתואר המשאית הירוקה

בכל שנה, כל יצרני המשאיות הכבדות של אירופה מקבלים הזמנה לבחינות ה- Green Truck. המבחן מאורגן על ידי שני מגזני סחר גרמניים במטרה לזהות את המשאית היעילה ביותר לטווחים ארוכים. מלבד החמצה קצרה בשנת 2023 – כאשר סקניה הגיעה למקום השני – היצרנית קטפה את תואר ה- Green Truck במשך 7 שנים מתוך ה- 8 האחרונות. למעשה, סקניה זכתה במבחן ב-9 פעמים מתוך 14 פעמים בהם נערכה התחרות החל בשנת 2011 – הישג מנצח! 

"סקניה משתתפת במבדקים רבים של העיתונות באירופה, אבל פרס ה- Green Truck מתמקד במה שהוא דרישה מרכזית בתעשייה שלנו: היעילות הגבוהה ביותר שניתן לספק לקוחות" אמר סטפן דורסקי, סגן נשיא וראש תחום משאיות סקניה. "מערכת ההינע שלנו מסוג Super הוצגה בשנת 2021, כשהיא מציגה בשוק רמות חדשות של ביצועים, כולל חסכון של 8% בצריכת דלק שהלקוחות נהנים ממנה בכל יום". 

מבחן ה- Green Truck נערך על ידי המגזינים Trucker ו- VerkehrsRundschau. המשאית הזוכה נבחרת על פי נוסחה הכוללת את כל המאפיינים של תחבורה בת-קיימא ויעילה: צריכת דלק, מהירות ממוצעת, שימוש ב- AdBlue ומשקל המשאית (ככל שהיא קלה יותר, כך טוב יותר). 

משאית סקניה, במבחן שנערך לאורך 100 קילומטר, הציגה חסכון של 0.41 ליטר בממוצע אל מול המתחרה הקרובה ביותר. בהינתן שמשאית גומעת בשנה 150,000 קילמטרים, הדבר בה לידי ביטוי ב- 600 ליטר בשנה ביחס למתחרה הקרוב ביותר. 

כניסה לחצר הטכנית

דילוג לתוכן