קופנהגן בוחרת במשאיות פינוי האשפה החשמליות של סקניה

עם רכישתן של 15 משאיות פינוי אשפה חשמליות מסקניה, תושבי קופנהגן יכולים לצפות לאוויר נקי יותר ולפחות רעש.

נכון להיום, ניהול הפסולת בעיריית קופנהגן מופעל במיקור חוץ, אך עם סיום החוזים הנוכחיים חברת (Amager Resource Center (ARC תהפוך לאחראית על איסוף הפסולת הביתית. האיסוף יעשה באמצעות משאיות חדשות חשמליות לחלוטין אשר רובן מסקניה. לפי התכנון המשאיות החשמליות הראשונות יפעלו כבר בשנה הבאה.

לבירת דנמרק יש תוכנית שאפתנית להיות עיר נטולת פחמן כבר בשנת 2025. עם משאיות פינוי האשפה החשמליות, קופנהגן קרובה בצעד נוסף למטרה זו. 

"פרוייקט מרגש"

"זה פרוייקט מרגש מאוד. המשאיות הן רק חלק אחד מהמעבר, מכיוון שבנוסף מדובר על מיקומים חדשים ועל תשתיות טעינה, אשר מהווים פרוייקט עצום משל עצמם. התכנון הוא שהמשאיות יצאו פעמיים ביום ויטענו בזמן הנשאר. בין שתי היציאות יטענו המשאיות טעינה מהירה, ובשעות הלילה יטענו המשאיות טעינה רגילה לאחר שעות השיא כאשר החשמל הכי ירוק והכי זול". אמר פר פישר מנהל חוזים ב- ARC.

התוכנית היא שלפחות 100 משאיות לפינוי אשפה חשמליות לחלוטין יאספו את הפסולת בקופנהגן עד 2025.

למרות שההחלטה לקיים את ההשקעה הגדולה במשאיות חשמליות נעשתה במטרה להפוך לנטולי פחמן, ישנם יתרונות נוספים לתושבי קופנהגן. פר פישר מסביר: 

"בשביל תושבי העיר זה אומר שני דברים: ראשית, יפחת הזיהום החלקיקי באוויר מכיוון שהמנוע החשמלי לא פולט פחמן. שנית, הרעש של משאיות פינוי אשפה חשמליות מופחת משמעותית. בעתיד ישמעו רק את הרעש של פח הזבל מתרוקן."

סקניה משקיעה בחשמל 

התקנה מטעם ARC ועיריית קופנהגן סולל את הדרך לתחום התחבורה הירוקה.

"תקנה זו היא הוכחה לעירייה שאפתנית הלוקחת את האג'נדה הירוקה ברצינות רבה. לכן מאוד מרגש לקחת חלק בפרוייקט זה." אמר אנטון פריסלבן, מנהל מכירות בסקניה דנמרק.

"קופנהגן נמצאת בחזית תחום זה גם בהקשר הגלובלי. לכן יש הרבה אנשים העוקבים אחרי פרוייקט זה מסביב לעולם."

סקניה מעריכה כי בשנת 2025 רכבים חשמליים יהוו כ-10 אחוזים ממכירות הרכבים באירופה. הנתון צפוי לגדול בעד כ-50 אחוזים עד שנת 2030. 

בנוסף, במהלך השנים הבאות התחייבה סקניה להשיק בכל שנה, לכל הפחות דגם אחד של רכב חשמלי ממגוון האוטובוסים והמשאיות שלה.

כניסה לחצר הטכנית

דילוג לתוכן