רשת הסופרמרקטים המובילה Lidl Italia מקבלת משאית חשמלית ראשונה

הרכב החדשני, ללא פליטת מזהמים, של סקניה, פועל מהמרכז הלוגיסטי של Lidl ליד העיר ורונה, ומשמש את תהליך אספקת הסופרמרקטים של החברה בצפון מזרח איטליה.

Lidl Italia רשת הסופרמרקטים המובילה באיטליה, קיבלתה את המשאית החשמלית הראשונה שלה אשר מונעת באמצעות סוללה. זהו ציון דרך עבור החברה אשר מאופיינת כאחת מחלוצות המעבר למערכת תחבורה בת קיימא באיטליה. מעבר זה הוא התוצאה של שיתוף פעולה עם חברת הבת האיטלקית של סקניה Italscania וחברת התחבורה LC3 Trasporti.

לרכב החשמלי החדש של סקניה יש טווח של כ-250 ק"מ לכל טעינה. לשלדה בעלת שלושת הסרנים של הרכב יש מנוע חשמלי בעל תפוקה רציפה של 230 קילוואט (313 כוח סוס) ותפוקה מירבית של 295 קילוואט (401 כוח סוס).

מסע חלוצי להפחתת הפחמן בתחבורה
"המטרה ארוכת הטווח שלנו היא הפחתת הפחמן בתחבורה, וההשקה של רכב תעשייתי חדש עם סוללות חשמליות היא צעד חשוב להתקדמות בכיוון הזה", אומר לוקה רוס, מנהל הלוגיסטיקה של Lidl איטליה.
הבחירה של Lidl התאפשרה הודות לטכנולוגיות שפיתחה סקניה, המובילה את הדרך בייצור תחבורה בת קיימא.

אנריקה אנריך, נשיא ומנכ"ל Italscania, אמר: "אנחנו בסקניה תומכים ב- Lidl לאורך השינוי חסר התקדים הזה, לא רק כספקי הרכב, אלא גם בפעולות חשובות של ניתוח דינמיקה תפעולית, הגדרת תשתית הטעינה וכמובן, ובעזרת שירותים הניתנים על גבי הפריסה הרחבה שלנו בכל האזור."
נשיא קבוצת LC3 Trasporti, מיקלה אמברוגי, מוסיף: "במחצית הראשונה של 2021 בלבד, המחויבות שלנו להובלת מטענים בת קיימא וידידותית לסביבה, הביאה לנסועה של רכבי LC3 Trasporti לאורך מיליוני קילומטרים, תוך שימוש במשאבי אנרגיה חלופיים ומתחדשים. לדוגמא, הדלקים הביולוגים: Bio-CNG ו-Bio-LNG, שהפחיתו משמעותית את הפליטות שלנו."
"היום, אנו ממשיכים לעמוד במחויבות שלנו על ידי יציאה למסע חדש ונקי אל עתיד המסתמך על המשאית החשמלית ב-100% הראשונה של סקניה. אנו גאים מאוד באפשרותינו להיות מעורבים בפרויקט החדשני הזה עם מובילת שוק כמו Lidl Italia".

כניסה לחצר הטכנית

דילוג לתוכן